11 липня пройшла зустріч між судовими експертами, керівниками громадських організацій з одного боку та представниками Консультативної місії Європейського Союзу в Україні для обговорення поточних проблем в сфері судово-експертної діяльності та напрямків їх вирішення.
Так, під час зустрічі було наголошено, що наразі в Україні налічується вкрай низька кількість недержавних судових експертів в порівнянні з країнами ЄС. Так, на більш ніж 5000 приватних експертів в Польщі в Україні налічується менш ніж 500 недержавних судових експертів, що свідчить при незадовільний стан справ в сфері недержавної судово-експертної діяльності.
Також керівниками громадських організацій зазначено, що наразі існує слабка комунікація між громадськими організаціями, які представляють недержавних судових експертів, та представниками відповідних органів Міністерства юстиції України, що на практиці унеможливлює процес реформування інституту судової експертизи.
В заключній частині зустрічі Головою правління Асоціації експертів України зазначено головні напрямки, на які необхідно звернути увагу КМЄС при формуванні підсумкового звіту:
1. Збільшення строків дії Свідоцтва судового експерта з трьох до п’яти років;
2. Імплементація змін в частині дисциплінарної відповідальності судового експерта;
3. Впровадження більш досконалого захисту судових експертів;
4. Розширення суб’єктного складу суб’єктів судово-експертної діяльності: внесення до суб’єктів судово-експертної діяльності суб’єктів приватного права;
5. Делегування деяких функцій державних інститутів суб’єктам приватного права: демонополізація в сфері стажування, розроблення методик тощо.